لحن NHL در مورد نژادپرستی با سخنرانی pregame مت دوبله ، سرود Oilers-Blackhawks تغییر می کند

لحن NHL در مورد نژادپرستی با سخنرانی pregame مت دوبله ، سرود Oilers-Blackhawks تغییر می کند


در اوایل این هفته ، NHL در برخی محافل مورد انتقاد قرار گرفت و در برخی دیگر به دلیل عدم برگزاری تظاهرات در سرود ملی ایالات متحده یا پرداختن به موضوع نژادپرستی سیستمی در آمریکا تجلیل شد.

اما رویکرد این لیگ بعد از ظهر شنبه به هم خورد که مت دمبا ، مدافع تیم وحشی ، سخنان مهمی راجع به نژادپرستی پیش روی Oilers مقابل Blackhawks به نمایش گذاشت و سپس برای سرود نیز زانو زد. او توسط مالکوم ساببان ، دروازه بان شیکاگو و دارن ، مدافع تیم ملی نفتسر ، در کنار هم قرار گرفت.

دمبا در این بازی به عنوان عضو اصلی اتحاد تنوع هاکی شرکت کرد. او اولین بازیکن NHL است که امسال در اعتراض به نابرابری نژادی و وحشیگری پلیس ، برای سرود زانو زد.

مردم اطراف ایالات متحده آمریکا طی چند ماه گذشته پس از کشته شدن پلیس جورج فلوید مرد سیاهپوست در مینیاپولیس و زن سیاهپوست برونا تیلور در لوئیزویل در کی یو به خیابان ها رفته اند.

دمبا گفت: “من دست اول را به عنوان اقلیت می دانم که بازی عالی هاکی را با چالش های غیر قابل توضیح و دشوار ناشی از آن روبرو می کند.” “اتحادیه هاکی تنوع و NHL می خواهند که بچه ها هر بار که وارد صحنه می شوند احساس امنیت ، راحت و آزاداندیشی کنند … سیاه زندگی مهم است. زندگی Breonna Taylor دارای اهمیت است. خیلی بیشتر ، و از همه ما شروع می شود. “

بیشتر: حباب NHL ، توضیح داد

قبل از تظاهرات مقدماتی روز شنبه ، NHL علیرغم سایر ورزش ها ، از جمله NASCAR ، نسبت به جنبش اعتراضی آمریكا ساكت بود و پاسخ های واضحی را ارائه می داد.

هاکی مدت هاست که بازی با درصد کمی از بازیکنان بلک بازی بوده و متعاقباً این شهرت را برای همیشه استقبال از ورزشکاران اقلیت ندارد. کمتر از 5 درصد لیگ غیر سفید است.

NCL مانند NASCAR ، حداقل از نظر گفتگوی عمومی ، نشانه هایی از نگهبان در حال تغییر را نشان می دهد. با این وجود از نظر تنوع بسیار عقب مانده است و دیگر به توجه جدی به این موضوع نیاز خواهیم داشت تا تغییر معنی داری در رده های خود ایجاد کند.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *